KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Färglito/collage 8777267
*
nr 877 7267
Ivor Abrahams
(f. 1935), Storbritannien
Färglito/collage , Ivor Abrahams (f. 1935), Solur, 1975, 23/ 95, motivet: 101x119
Ivor Abrahams, född 1935 i Wigan, Lancashire, brittisk målare.
Följerätt
Utrop:
3.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 februari 2014
kl 20:26:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/2 19:50:36
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Ivor Abrahams
Ivor Abrahams, född 1935 i Wigan, Lancashire, brittisk målare.
Läs mer om Ivor Abrahams
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller collage färglito ivor abrahams solur storbritannien trädgårdsmöbler vattenfärg
-
4237 Akvarell
Angela Utbult. Signerad, daterad 1965, "Torg i Kra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17
-
5050 Akvarell
Carin Adler (f. 1929), Sverige. Skärgård. Signerad..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:26
-
5280 Akvarell
Carl Berndtsson (1902-1983), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:17
-
5277 Akvarell
Eric Nordlöw (1908-1983), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:49
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:06
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:49
*
Ivor Abrahams
Ivor Abrahams, född 1935 i Wigan, Lancashire, brittisk målare.
Läs mer om Ivor Abrahams
nr 877 7267
Ivor Abrahams
(f. 1935), Storbritannien
Färglito/collage , Ivor Abrahams (f. 1935), Solur, 1975, 23/ 95, motivet: 101x119
Ivor Abrahams, född 1935 i Wigan, Lancashire, brittisk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 3.000 kr |
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 februari 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/2 19:50:36 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Ivor Abrahams
Ivor Abrahams, född 1935 i Wigan, Lancashire, brittisk mÃ¥lare.Läs mer om Ivor Abrahams
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller collage färglito ivor abrahams solur storbritannien trädgårdsmöbler vattenfärg
-
4237 Akvarell
Angela Utbult. Signerad, daterad 1965, "Torg i Kra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17 -
5050 Akvarell
Carin Adler (f. 1929), Sverige. Skärgård. Signerad..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:26 -
5280 Akvarell
Carl Berndtsson (1902-1983), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:17
-
5277 Akvarell
Eric Nordlöw (1908-1983), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:49 -
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:06 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:49